Další

Nejlepší příprava na všechny průkazy VMP spolu s 36 kurzy ročně a osmi školními loděmi.

Další informace

kondicni.plavby

Kondiční a zácvikové plavby s kapitánem-instruktorem.

Kondiční a zácvikové plavby s kapitánem-instruktorem

      Kondiční plavby s kapitánem-instruktorem jsou zde pro všechny, kteří si chtějí své dovednosti "oprášit" nebo si řízení lodě pouze vyzkoušet bez dalších souvislostí (návazných kurzů, zkoušek...) Velice vhodné pro všechny, kteří se chystají do zahraniční na bezprůkazovou plavbu po kanálech (Holandsko, Francie, Belgie...). Atraktivní lokalita řeky Vltavy v historickém centru Prahy, příjemní a ochotní instruktoři, vše bez jakéhokoliv stresu.

 

                                                     Pojďte si řízení lodě vyzkoušet!

      Začátek každé kondiční plavby je stejný. Po nalodění a přivítání proběhne seznámení
s palubními přístroji, ovládacími prvky plavidla, poučení o uvedení plavidla do pohotostního stavu, osvojení funkce pomocného dokormidlovacího zařízení, poučení o bezpečnostních zásadách a ochraně zdraví při výcviku a výklad předpisového minima pro zamýšlený úsek vodní cesty. Poté se již jednotlivé kondiční plavby liší.

 

 

Orientační náplň kondičních plaveb

 

Plavba 30 minut

      Vhodné jako kondiční lekce "navíc" před praktickými zkouškami pro všechny, kteří již o vedení plavidel něco vědí. V obvodu přístavu Praha Holešovice si během 30 minut zopakujete manévry přistávání, odplutí, záchrany tonoucího apod.

 

Plavba 60 minut

      Základní seznámení s lodí vhodné jako zaškolení před dovolenou s lodí v zahraničí nebo jako větší kondiční plavba pro všechny, kteří průkaz VMP dávno mají, ale dlouhou dobu nepluli a nyní se chystají zpět za kormidlo. Praha Holešovice - odjezd / vjezd do přístavu, cvičné přistávání u mol, nácviky běžných manévrů, osvojení chování plavidla, předpisové minimum.

 

Plavba 120 minut

      Klasická kondiční dvouhodinovka, při které se podíváte dál od přístavu. Ideální pro všechny milovníky rekreační plavby, kteří se chtějí přiučit něco více. Praha Holešovice / Trója (nový most) / Trojský plavební kanál / Stromovka / Libeň (stará plavba) / Holešovice, cvičné přistávání u můstků osobní dopravy, nácviky všech běžných manévrů, přistání, odplutí, záchrana tonoucího, osvojení chování plavidla, pravidla lodního provozu.

 

Plavba 180 minut

      Komplexní kondiční plavba spojená s výletem do centra Prahy, při které si vyzkoušíte veškeré možné režimy plavby včetně opakovaného proplutí plavební komorou. Alternativně lze plout i směrem severním přes PK Praha Podbaba do Sedlce. Nejoblíbenější je však bezesporu plavba do historického centra: Praha Holešovice / Trója / Štvanice / Čechův most / Karlův most / Kampa / Štvanice / Libeň (slepá ramena) / Holešovice, přistávání u vývaziště nákladní dopravy, cvičné přistávání u můstků osobní dopravy, nácviky běžných manévrů, 2x průjezd plavební komorou, chování plavidla v silnějším proudu, řízení plavidla v hustém lodním provozu, pravidla lodního provozu.

 

Zácviková plavba "na klíč"

      Kromě výše uvedených standardních kondičních plaveb můžeme v případě zájmu zorganizovat zácvikové plavby kdekoliv na splavné části Vltavy, Labe a řeky Moravy (Baťův kanál). Plavby mohou být libovolně dlouhé, k pevné hodinové sazbě je připočítán poplatek za přistavení plavidla mimo domovský přístav. Kalkulaci rádi zpracujeme.

 

Více informací na: www.lodniskola.cz         lodni.skola

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

Vytvořilo Anawe