Plezier

Jak na to?

SPPraha.logo2

Kategorie průkazu.

 

Vítejte v Lodní škole společnosti SP Praha s.r.o. :)

Komunardů 43, 170 00 Praha 7
Tel.: 281 932 666, 281 930 708
E-mail: lodniskola@sppraha.cz

      SP Praha s.r.o. je největším školícím střediskem Vůdců malých plavidel (VMP) v České republice. Zajímáte se o rekreační plavbu, lodě, vodní skútry a uvažujete, jak se nejlépe připravit na kapitánské zkoušky Vůdců malých plavidel (VMP)? Láká vás kormidelní kolo, příď lodě nořící se do vln, uvažujete o koupi vlastní lodě nebo toužíte po adrenalinovém dobrodružství na silném motorovém člunu či skútru svištícím ve skluzu s větrem o závod? Potřebujete lodní řidičák, vybíráte kapitánský kurz, chcete kapitánský průkaz VMP? Jsme tu, abychom vás provedli všemi úskalími, které na budoucí rekreační kapitány čekají a naučili vás lodní teorii i praxi. Na závěr kapitánského kurzu pro vás zorganizujeme praktické zkoušky (tzv. ověření praktických dovedností při vedení malého plavidla) pod dohledem našich certifikovaných zkušebních komisařů a teoretické zkoušky na příslušných pobočkách Státní plavební správy. A kapitánský průkaz Vůdce malého plavidla / Vůdce rekreačního plavidla je Váš.

 

      Vítejte na palubě, kapitánské kurzy Vůdců malých plavidel lodní školy SP Praha jsou tu pro Vás…

 

 

Kategorie průkazů Vůdců malých plavidel (VMP)

 

 • VMP - M20, opravňuje držitele k vedení motorových rekreačních plavidel (tzv. malých plavidel) do 20m délky s výkonem motoru do 20 kW na vnitrozemských vodních cestách jak v České republice, tak i v zahraničí. Závěrečná zkouška je pouze teoretická.

 

 • VMP - M, opravňuje držitele k vedení motorových rekreačních plavidel (tzv. malých plavidel) do 20m délky bez omezení výkonu motoru na vnitrozemských vodních cestách jak v České republice, tak i v zahraničí.
  Závěrečná zkouška praktická, po jejím úspěšném absolvování následuje zkouška teoretická.

 

 • VMP - M24, opravňuje držitele k vedení motorových rekreačních plavidel do 24m délky bez omezení výkonu motoru na vnitrozemských vodních cestách v České republice a do 20m délky v zahraničí. Pro plavbu schváleného rekreačního plavidla s délkou 20-24m platí pravidla plavebního provozu jako pro plavbu plavidla, které není malým. Závěrečná zkouška praktická, po jejím úspěšném absolvování následuje zkouška teoretická.

 

Doplňkové způsobilosti:

 • S20 - doplňkové oprávnění k vedení plachetnic o celkové ploše plachet do 20m2. Závěrečná zkouška teoretická.

 

 • S - doplňkové oprávnění k vedení plachetnic bez omezení plochy plachet.
  Závěrečná zkouška praktická i teoretická.


Oblasti plavby:

 • Oblast I: Česká republika + Evropa, vnitrozemské cesty, přiznává se automaticky při vykonání zkoušky M20 nebo M.

 

 • MPZ C: plavba po moři do vzdálenosti 1 námořní míle od pevniny nebo pobřežních ostrovů, do 4°Beaufortovy stupnice (síla větru), do výšky vlny 1,2 m a za dne.
  Doplňková teoretická zkouška z předpisu COLREG.

 

Všechny výše uvedené zkoušky vyjma zkoušky M24 může uchazeč skládat po dovršení 16 let věku. Zkoušku M24 je možné skládat po dovršení 20 let věku, přičemž tuto zkoušku může skládat pouze osoba, která vlastní průkaz VMP M déle než 3 roky.

 

Pro přihlášení ke zkouškám jsou navíc nutné následující náležitosti: vyplněná žádost, lékařský posudek max. 2 měsíce starý, jedna fotografie pasového formátu, kolek 500 Kč. O všechny tyto věci vás požádáme v úvodu kurzu. Kolky je možné zakoupit v úvodní hodině kurzu.

 

Více informací na: www.lodniskola.cz

 

 

  lodni.skola

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

VMP
Vytvořilo Anawe