Další

Nejlepší příprava na všechny průkazy VMP spolu s 36 kurzy ročně a osmi školními loděmi.

Jak na to?

kk_skolitel_150

Pro absolvování kapitánského kurzu je třeba uvažovat nad tím, co od něj očekáváte a jaký typ kapitánského průkazu budete potřebovat.

Chorvatský kapitánský průkaz

Nebudeme se mu zde dopodrobna věnovat, zkouška je snadná a skládá se na konci praktického kurzu.

 

Co s kapitánským průkazem MDČR budu dělat?

Do 10 mil od pobřeží, tj. pro většinu zájemce zcela stačí méně náročný kapitánský průkaz C. Je nejvhodnější pro pravidelnou dovolenou na moři. Pokud byste uvažovali nad vyšším průkazem, zvažte, zda ho opravdu budete potřebovat.

 

Průkaz B se hodí pro vážné zájemce, umožňuje poměrně volný pohyb po Středozemním moři a podél Evropy. Kromě většího množství teoretických znalostí je jeho podmínkou naplutí 1500 mil, obvykle v rámci dvoutýdenní přeplavby pro (mírně) pokročilé.  

 

Co když v okolí není vhodná agentura?

Rozhodněte se mezi vzdáleností a kvalitou agentury. Pro získání průkazu C ji navštívíte nejméně třikrát, jednou až dvakrát na jachtařské školení, podruhé na zkoušky pro MD ČR, potřetí na zkoušky ČTÚ. Školení lze eventuálně vynechat, připravíte-li se z podkladů, zkoušky je možné absolvovat i v Praze na ministerstvu a ČTÚ.

 

Je důležitá kvalita agentury?

Především pro získání vyšších námořních průkazů ano, budete absolvovat školení i zkoušky vícekrát. V tom případě by vaše znalosti i zkušenosti s agenturou měly být podle vašich představ.

 

Ovlivní výběr agentury náročnost zkoušky?

Ano. Můžete najít agenturu, která vám slíbí nebo naznačí, že složení zkoušek nebude těžké. Pokud ale uvažujete o převzetí zodpovědnosti za loď a posádku, je to riskantní. Znalosti a kvalitní výcvik jsou v tomhle případě podstatné pro vás a ne pro ministerstvo.

 

Jak poznáte dobrou agenturu?

Projděte si diskusní fóra, najděte si zkušenosti předchozích absolventů, napište jim o zhodnocení. Najděte si zápisky z cest, které jsou na blozích nebo v online cestopisech. Podívejte se do sekce Kdo nabízí kurzy na diskuzní příspěvky.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

Vytvořilo Anawe